Zk 9.1.2015

Odeslat odpověď

Smajlíci
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Zk 9.1.2015

Re: Zk 9.1.2015

od noox » 5. 2. 2015 11:12

Moje otázka byla Markovovy řetězce, takže jsem popsala dvě stránky všema možnýma definicema pravděpodobností a stavů a podobně. Speciálně jsme se pak zastavili u nerozložitelného řetězce a chtěl spočítat pravděpodobnost, že se dostanu do stavu nejvíce vlevo při náhodné procházce po přímce s pohlcujícími bariérami na obou koncích.

Jinak je moc hodnej, ale potřebuje vědět, že člověk tomu rozumí, takže u každé definice chtěl vědět, co to vlastně znamená.
Na to je skvělé http://tuetschek.wz.cz/schule/pm.pdf třináctistránkové pdfko. Což byl vlastně můj jediný zdroj učení.

Zk 9.1.2015

od IvanHoe » 9. 1. 2015 15:08

Dostal jsem Model práce N svářečů, zadání přesně podle slajdů. Vzpomněl jsem si, že je to úloha na lineární zrod / zánik. To jsem uměl asi nejlíp.

Popsal jsem teorii kolem zrodu / zániku, odvodil vzorce pro derivaci P_n(t) a pro limitu, p_n. Pak jsem do vzorců zkoušel napasovat svářeče. Chtěl po mě pořádně zdůvodnit, když jeden svářeč skončí práci s pstí (mí * h), proč při n svářečích je pravděpodobnost skončení rovna (n * mí * h), a tedy mí_n = n*mí.

Při výpočtu p_0, p_1, p_2 jsem udělal chybu při počítání, trošku jsem se zamotal, chybu jsme pak spolu odhalili. Viděl, že znám postup, takže mi dal dvojku.

Nahoru